MANİSA SARUHANLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet IŞIK`ın 1 Ekim Dünya Çocuk Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet IŞIK`ın 1 Ekim Dünya Çocuk Günü Mesajı

  Ekim ayının ilk pazartesi günü 1954 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Çocuk Günü” olarak kabul edilmiştir. Dünya Çocuk Günü, dünya çocukları arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlar.  

  Çocuklar yarının büyükleri, geleceğin yöneticisi ve güvencesidirler. Özellikle yaşamın ilk yıllarında bakım ihtiyaçlarının zamanında ve yeterli olarak karşılanması, sevgiyle büyümeleri temel güven duygusu kazanmaları açısından önemlidir. Beden ve ruh sağlığı yerinde nesiller yetiştirmek başta aile kurumu olmak üzere; biz eğitimcilerin, toplumun ve devletin sorumluluğundadır.  

  Çocuklar yarınlarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlama sorumluluğumuzu yerine getirmek, sevgi ve barış dolu bir dünya miras bırakabilmek temennisiyle dünyada ilk kez Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram hediye etmiş bir ülke olmanın gururu ışığında ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.      

 

                                                                                                                                  Mehmet IŞIK

                                                                                                                  Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Hükümet Konağı Kat 4 Saruhanlı Manisa - 02363572771

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.