MANİSA SARUHANLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet IŞIK`ın Karne mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet IŞIK`ın Karne mesajı

Öğrenci ve Velilerimize Karne Mesajı,

     2017- 2018 Eğitim Öğretim yılı 08 Haziran 2018 cuma günü sona eriyor. Tüm öğrenci ve velilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Tatili fazlası ile hak ettiklerini düşünüyorum.

       Kıymetli velilerimiz karneyi bir tehdit aracı olarak kullanmamalıyız, çocuğa sunulan imkânlar ile karnenin birebir karşılaştırılması çok doğru değildir. Sınıftaki başarı karneye tam olarak yansıtılamamış olabilir. Zira karnenin bir dönem boyunca derslerdeki performansının göstergesi olduğu, herhangi bir şekilde kişiliğin ifadesi olmadığı bilinmelidir. Çünkü her kişinin kendi yetenek, ilgi ve bireysel farklılığı çerçevesinde kendine has bireyler olduğu unutulmamalıdır. Öğrencilerimiz tatillerini yaz okulları etkinliklerine katılarak, spor yaparak ve hobilerini gerçekleştirerek geçirmelidirler. 

        Yaz tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek tip alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi, bunun yerine öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede, kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesinin uygun olacağı kanaatindeyiz.

 

 

          Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

Hükümet Konağı Kat 4 Saruhanlı Manisa - 02363572771

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.